Pjuvenu granules kaina

Turbūt kiekvienam iš mūsų svarbu sutaupyti, tiek perkant pjuvenu granules kainaparduotuvėje pieno pakelį, tiek planuojnat atostogas, tiek renkantis kurą, namų šildimui. Šiais metais visų mėgstamos ir įprastos malkos pabrango vos ne dvigubai, todėl dauguma žmonių ima ieškoti alternatyvų, kuo būtų galima šildyti namus. Pjuvenu granules kaina salyginai mažesnė, o privalumai vienareišmiški.

Akmens anglis – viena nešvariausių kuro rūšių, turinti daug sieros. Tačiau dėl žemos kainos individualių namų gyventojai linkę ignoruoti šį trūkumą. Sezonui reikia 4–5 t, o tai kainuoja apie 1,5– 1,9 tūkst. lt., jei laikysime, kad tona anglies kainuoja 370 Lt.

Dar viena, puiki alternatyva, brangstančioms malkoms – pjuvenų briketai. Jie yra šiek tiek brangesni, tačiau sausesni, didesnė jų energetinė vertė. Laikoma, kad viena tona briketų prilygsta 4-5 kietmetriams malkų. Tai supaprastina transportavimo ir laikymo problemas, nes briketai užima mažiau vietos nei malkos.

Pjuvenu granules – pati patogiausia kietojo kuro rūšis. Kuro padavimas į katilą yra automatizuotas ir nereikalauja nuolatinės priežiūros, tereikia įsigyti kokybiškų granulių. Automatiškai palaikoma nustatyta patalpos temperatūra. Tačiau nors pačios pjuvenu granules kaina nėra labai didelė, sistemų, kuriomis jos kūrenamos, kaina gerokai aukštesnė.

Šilumos siurblys – itin taupi ir autonomiškumą garantuojanti technologija, tačiau jos įrengimas kainuoja brangiau nei bet kuriuos kitos sistemos – nuo 36 iki 50 tūkst. litų. Šios sistemos efektyvumas krinta labiau pašalus, nes tuomet įsijungia elektriniai tenai, kurie padidina šildymo išlaidas. Šilumos siurbliu šildomam namui sunaudojama apie 22000 Kwh, o tai kainuoja apie 1,3 – 2,7 tūkst. lt, priklausomai nuo sezono vidutinių temperatūrų.

Pjuvenu granules

Prieš pasirenkantkurą, kuriuo šildysite namus, labai svarbu pasirinkti pjuvenu granulesir tinkamą katilą, kuris būtų patvarus ir saugus. Jei jums reikalingas šildymo būdas, kuris teiktų didžiausią komfortą reiktų rinktis katilinę su nuolatiniu kuro tiekimu. Joje gali būti kūrenamos dujos, skystas kuras arba pjuvenu granules.

Žinoma, toks kuras yra brangesnis nei įprastas kietasis kuras. Pigiausiai šildytis kietu kuru, tačiau toks šildymo būdas reikalauja daug laiko ir priežiūros.  Granulinis katilas šiek tiek mažiau reiklus priežiūrai – pakanka kuro papildymo kas 3-7 dienas, o skysto kuro ar dujinio katilo priežiūrą galėsite prisiminti vos kas pusę metų.

Jau praėjo tie laikai, kai parduotuvėje buvo galima įsigyti vieną, vienos rūšies prekę. Šiais laikais, parduotuvėse vyrauja didelis pasirinkimas. Galite rinktis pagal kuro tipą ir sąnaudas, galią, norimą apšildyti plotą bei daugybę kitų kriterijų. Specialistai pataria pirmiausia, apsibrėžti, kiek į įrangą galite investuoti pinigų, kokie yra šildymo išlaidų lūkesčiai ir kokie komforto poreikiai.

Norint teisingai išsirinkti kietojo kuro katilą būtina įvertinti namo šilumos poreikius bei kokios reikalingos atsargos karšto vandens ruošimui. Tai leistų turėti akumuliacijos rezervą ir rečiau kūrenti katilą. Apatinio degimo plieniniai arba ketiniai katilai turi mažesnį efektyvumą ir trumpesnį degimo laiką, tačiau yra mažiau lepūs kurui, kamino traukai bei yra ilgaamžiai. Prieš įsigyjant kietojo kuro katilą rekomenduojame pasidaryti namo šilumos poreikio skaičiavimus. Jame galima kūrenti pjuvenu granules ir kitas medžiagas.

Elektrini skatilas, pigiausias pasirinkimas, tačiau šildymo kaštai didžiuliai. Dėl mažos katilo kainos dažnu atveju pagrindiniai jo trūkumai praslysta pro akis. Prieš įsigyjant tokį pigų katilą vis dėlto reikėtų labai gerai pasverti visus „už“ ir „prieš“.

Stogo danga

Stogo danga – vienas svarbiausių namo elementų. Dažnaiusiai stogo dangadraoma klaida, renkantis stoga, tai, kad žiūrima tik į kvadratinio metro kainą. Daž­nas at­ve­jis, kai ne­są­ži­nin­gi pre­kei­viai ty­čia su­ma­ži­na kvad­ra­ti­nio me­tro kai­ną, bet pa­di­di­na bū­ti­nų prie­dų kai­nas.

Jei stogas nėra labai sudėtingas, vien stogo dangos lakštų kaina, atsižvelgiant į jos kokybę, būtų tik apie 3-5 tūkst. litų. Taigi pasirinkus brangiausią dangą sumokama tik 2-3 tūkst. litų brangiau, bet viso stogo gera išvaizda, ilgaamžiškumas ir garantija padidėja kone dvigubai.

Pagal galiojančius standartus labai svarbu žiūrėti, kad plieno lakštai iš abiejų pusių būtų padengti pakankamo storio cinko sluoksniu. Rinkoje pilna pardavėjų, siūlančių pigesnę plieninę stogo danga. Todėl visuomet patartina reikalauti garantinės knygelės ir produkto kokybę įrodančių dokumentų.

Montuojant dangą svarbu jos nepažeisti mechaniškai. Profesionalūs stogdengiai žino, kad būtina avėti batus minkštais padais, atsargiai nuvalyti metalo drožles ir t. t. Geriausia visada prieš imantis darbų pasiskaityti gamintojo pateikiamas montavimo instrukcijas ir tada galėsite d-iaugtis gera ir oatikima stogo danga.

Akmens anglis kaina

AKMENS ANGLIS KAINA

Akmens anglis – šaltinis teršiantis aplinką, tačiau dažnai vartotojų akmens anglis kainapasirenkamas del pigumo.

Pažiūrėjus į malkų bei akmens anglis kaina, gali pasirodyti, kad malkos kainuoja pigiau, todėl jomis kurenti labiau apsimoka, tačiau ši nuomonė klaidinga ir kaip jau minėjome, akmens anglis, viena pigiausių kūrenimo priemonių. Visų pirma malkos yra parduodamos kubiniais metrais. Todėl lyginant akmens anglies ir malkų kainas, būtina suvienodinti vienetus. Paprasčiausias būdas yra padalinti malkų kainą iš jų tankio koeficiento, kuris parodo kiek sveria vienas kūbinis metras malkų. Tokiu būdu lyginant malkų ir akmens anglies kainas už toną matome, kad malkų kaina padidėja maždaug trigubai.

Taip pat svarbus elementas į kurį reikėtų atsižvelgti – degimo šiluma. Malkų kaitrumas daug didesnis, negu akmens anglies. Taip pat vertinant malkų iškiriamą šilumą reikia įvertinti jų drėgnumą. Uždaroje, gerai vėdinamoje patalpoje malkas patariama džiovinti apie du metus. Tuo metu akmens anglis priklausomai nuo markės degdama išskiria nuo 5000 kcal iki 7000 kcal vienam kilogramui, t.y. apie du-tris kartus daugiau.

Taigi akmens anglis kaina, rodiklis galintis nulemti būtent šios priemonės pasirinkimą.

Akmens anglis

Akmens anglis – didžiausią taršą sukeliantis ir daugiausia šiltnamio akmens anglisdujų išskiriantis elektros šaltinis, tad išaugęs jų vartojimas Europai ne tik žada didesnę taršą, bet ir kelia rimtą pavojų jos įsipareigojimams.

Akmens anglis ir jos kiekiai Europoje smarkiai išaugo. Taip yra todėl, kad Europoje smuko akmens anglių kaina. O Jungtinėse Valstijose, įsibėgėjus išgavimui, įsitvirtino skalūninės dujos kaip santykinai pigus energijos išteklius ir tai akmens anglis pavertė gana brangia medžiaga.

Naujausias Statistinės pasaulio energijos duomenys parodė, kad 2011 m., palyginti su 2010 m., anglių suvartojimas ES valstybėse bendrai išaugo 3,3 proc.. Įdomiausia, kad šiuo metu Europoje akmens anglių sunaudojama daugiau nei JAV, nors kaip tik pastarosios garsėjo kaip vienos didžiausių šio energetinio ištekliaus vartotojų pasaulyje.

Tačiau galbūt jums kyla klausimas, kodėl vis gi leidžiama taip teršti aplinką? O gi todėl, kad tai finansiškai naudinga. Anglimis kūrenamų jėgainių pelnas kyla, o ES taršos leidimų kaina išlieka žema ir yra racionaliau deginti akmens anglis ir pirkti taršos leidimus. Nors ES planuoja branginti taršos leidimus, tačiau ar bus padaryta, kad teršti neapsimokėtų – neaišku: kai kurios ES šalys stipriai priešinasi tokiems planams.

Pasirodo, ES turi planų tapti švarių akmens anglių naudojimo technologijų lydere pasaulyje. Taip pat ES daug tikisi iš anglies dioksido nukenksminimo technologijų, kurios esą galėtų sumažinti dabartines emisijas. Kompanijos renkasi anglis ne tik dėl pigumo, jas skatina ir Europos Sąjungps politikos pokyčiai. Numatoma priimti įstatymą pagal kurį, neatitinkančios naujų ES aplinkosaugos standartų, jėgainės turi būti arba uždarytos, arba sumontuota daug brangių taršos mažinimo įrenginių. Jei bendrovė jėgainę nuspręstų uždaryti.

Vis dėlto svarbus argumentas akmens anglis yra daug taupesnis resursas –  jų užtektų kur kas ilgiau nei naftos ar gamtinių dujų: naftos galėtų užtekti maždaug keturiasdešimčiai metų, gamtinių dujų – šešiasdešimčiai, o akmens anglių – maždaug šimtui dvidešimt metų.

Pjuvenu granules

Pjuvenu grabules tai natūralus, švarus ir nekenksmingas aplinkai pjuvenu granulesšaltinis. Jis gaminamas iš medienos drožlių, kurios išdžiovinamos ir supresuojamos. Gaminant pjuvenu granules naudojamos tik švarios medžio pjuvenos ir drožlės, jokių cheminių medžiagų.
Pjuvenu granules turi šias charakteristikas:

 • Drėgnis (Wd): ~5,85 %
 • Pakuotė: 1 tonos didmaišiai, 25 kg maišai.
 • Energetinė vertė (Q): 4200-4600 kcal/kg
 • Sudėtis: pušis

Rudos pjuvenu granules skirstomos į charakteristikas:

 • Drėgnis (Wd): 6 %
 • Energetinė vertė (Q): 4200-4400 kcal/kg
 • Peleningumas (As): 0,8 %
 • Sudėtis: pušis
 • Pakuotė: 15 kg maišai

Pjuvenu granules ekologiškas, kuras, kurį naudodami prisidėsite prie aplinkos saugojimo ir mūsų visų gerensių gyvenimo sąlygų.

Pjuvenu briketai

Medienos pjuvenu briketai – alternatyvus kietasis kuras. Pjuvenu Pjuvenu briketaibriketai gaminami iš supresuotų medienos pjuvenų ir pan.

Pjuvenu briketai turi šias charakteristikas:

 • Drėgnis – 5-8%
 • Peleningumas – 0,5-1,3%
 • Kaloringumas – 4500-4800 kcal/kg

Pjuvenu briketai švarus, ekologiškas organinis kuras. Naudojant šiuos briketus atveju CO2 balansas yra arti nulio, nes degant jo išsiskiria tiek pat, kiek buvo sugerta fotosintezės metu.  Briketai gaminami iš biomasės, todėl yra priskiriami atsinaujinančios energijos klasei. Daug katilinių pasaulyje pakeitė įprastas medienos malkas į pjuvenų briketus, nes tai kaloringas ir pigus kuras. Tai labai našus kuras lyginant su įprastomis malkomis. Pjuvenu briketų drėgnis gali būti sumažintas iki 4% tuo tarpu žalios medienos malkų drėgnis siekia net 65%.

Dauguma žmonių, kurie pakeitė malkas į pjuvenų briketus ir nuo šiol kurena patalpas jais, džiaugiais ilgiau naudojamomis medžiagomis ir sutaupytomis lešomis. Pjuvenu briketai ne tik sutaupo pinigų, bet ir laiko, jums nereikai ilgai rūpintis ar jūsų krosnis vis dar dega.

Stogo dangos

Stogo dangos labai svarbus elementas statant namą. Būtinai turite stogo dangospasirūpinti koks bus Jūsų namo stogo dangos tipas ir forma, bei ar viskas atitinka sklypo lokolizacijos reikalavimus.

Nuo stogo dangos tipo priklauso jos išvaizda ir ilgaamžiškumas ir pastato kokybė, triukšmo lygis palėpėje, temperatūra. Viena iš tokių stogo dangų, kuri užtikrins namo kokybę – keraminė stogo danga. Taip pat, jei norite kad oro temperatūra palėpėje vasara būtu karšta, o žiema neateitų didelės saskaitos už šildyma, būtina rinktis santykį sunkios medžiagos stogo dangą. Įmonių pasiūla, kurios ruošia architektinius namų projektus, yra didelė.

 

Taip pat nemažiau svarbu stogo dangos forma. Dauguma projektų dažniausiai iš anksto numato, kokia stogo dangos medžiaga bus naudojama namo statyboms. Namo projektas turi tam tikras gaires, į kurias turi atsižvelgti tiek pirkėjas, tiek stogdengiai. Svarbu žinoti tai, kad statybų metu negalima keisti stogo dangos, prieš tai nepasitarus su projektuotoju ar architektu. Taip pat statyboms skirtas biudžetas – svarbi investicija. Svarbu atsiminti, kad kuo didesė forma – tuo didesnės įgyvendinimo išlaidos. Dar vienas svarbus aspektas – klimato sąlygos vietoje, kurioje vyks statybos. Jei statomas objekas bus atviroje erdvėje (kaip tarp dviejų miško fragmentų), reikia nepamiršti,kad tokiu atveju susidursite su stipriais vėjo gūsiais, lietaus krituliais ir dideliu kiekiu sniegu.

Visi projektai yra sukurti taip, kad atitiktų sklypų dydžius, skirtingo dydžio biudžetus ir skonius. Taigi projekto pasirinkimas yra tikrai nelengva užduotis. Besirenkant projektą dėmesį būtina atkreipti ir į stogo dangos tipą, nepamirškite, kad ati labaiusiai matoma vieta.

Web dizainas

Web dizainas- tai elementas jūsų interneto svetainėje į kurį web dizainaspirmiausia krypsta visų akys. Pirmaiusai pastebimas web dizainas ir deje jeigu jis nepatraukia skaitytojo, galbūt potencialaus vartotojo dėmesio jūsų svetanė išiungiama jau po poros sekundžių.

Galite klausti kodėl, tačiau gerai pamasčius kiekvienas galime susirasti atsakymą pats. Juk įėjęs į bet kokią svetainę pirmiausia kreipsime dėmesį į jos išvaizdą, kaip profesionaliai ir patikimai ji atrodo bei į jaukumą joje. Dizainas nėra tiesiog dalelė kelio į potencialius klientus – web dizainas yra viso to pagrindas. Jaukumas, profesionalumas, įdėtos pastangos, įdirbis, grožis bei svetainės tema – visa tai sutelpa į web dizainą. Todėl web dizaino paslaugos turi būti atliekamos kruopščiai ir pasirenkama patikima įmonė, kuri atliks šiuos darbus.

Iš ko susideda web dizainas?

Web dizainas turi galybę reikšmių tiek realybėje, tiek virtualioje erdvėje, tačiau jei kalbant būtent apie interneto svetaines, į žodį web dizainas galime sutalpinti viską, ką matome interneto svetainėje. Vis dėlto, jei kiek labiau gilinantis web dizaina susideda iš:

 • Viršutinė juosta
 • Meniu Juosta
 • Šoninės juostos
 • Logotipas
 • Paveikslėliai

Įvairūs paveikslėliai naudojami svetainėje taip pat priskiriami prie dizaino. Ši vaizdinė medžiaga naudojama svetainės išvaizdai gerinti, norint pagyvinti pateikiamus straipsnius.

Firminis stilius

Firminis stilius- tai bendri elementai, kurie kuria įmonės įvaizdį ir firminis stiliusformuoja visuomenės nuomonę bei padaro ją atpažįstamą.

Pagrindinis firminio stiliaus atributas - logotipo kurimas ir prekės ženklas. Bendrą įmonės ar prekės ženklo įvaizdį sudaro ne tik grafiniai elementai, bet ir pardavimų prichologija, geografinė įmonės vieta, socialinės aplinkos bruožai. Šiame kūrybinio proceso etape vyksta logotipo kurimas ar formuojamas prekės ženklas. Kūrybinio proceso pradžioje išskiriami: idėja, formuojanti stilių, spalvinė gama, šriftai. Galiausiai sukuriami korporacinės simbolikos ant firminės atributikos naudojimo standartai ir rekomendacijos. Firmine atributika gali būti bet kas: vidinė dokumentacija, išorinė reklama, tinklapis, įmonės pastatas, reklaminiai suvenyrai.

Pagrindiniai elementai, kuriais firminis stilius sujungiamas į vieningą vizualinę išraišką:

 • ženklas, logotipas;
 • spalvinis sprendimas (pagrindinės spalvos, spalvų deriniai);
 • šriftas;
 • šrifto komponavimas;
 • vienoda kompozicija.

Firmis stilius susideda iš šų komponentų:

 • logotipai, prekiniai ženklai, vizitinės kortelės, firminiai blankai, vokai;
 • išorinė reklama (reklaminiai skydai, iškabos, vėliavos, oro balionai);
 • reklaminiai leidiniai (prekių ir paslaugų katalogai, skelbimai spaudoje, plakatai, skrajutės, atvirukai);
 • interneto svetainės (integruotos turinio valdymo ir paieškų sistemos, reklaminiai skydeliai, iliustracijos);

Firminis stilius padės vartotojams įsimint jūsų įmonę ir sukurs jums išskirtinumą, todėl skirkite tam pakankamai laiko ir lėšų.